Flux Noutăți & Rsaquo; Forumuri & Rsaquo; Bug Reports – Raportare probleme software & Rsaquo; Inregistrare dispozitii incasare in Registru de Casa

Etichete: 

• Inregistrare dispozitii incasare in Registru de Casa

• Dragos-C

Membru
    8 aprilie 2021 la 10:58

Buna ziua,

Folosim SmartCash de 8 ani de zile si pana acum nu am avut aceasta problema.

In registru de casa, incepand cu data de 19/03/2021 (cand un coleg al dvs. a incercat sa remedieze o problema) nu se mai poate inregistra o incasare cu o data anterioara ultimei inregistrari. Am deschis o sesizare nr. T148775 care a fost inchisa cu rezolutia “Daca se adauga o chitanta in registrul de casa manual, nu se mai pot adauga alte operatii cu data din urma chitantei adaugate.”. Atat timp cat 8 ani de zile nu a existat aceasta problema si acum a aparut, consider ca este un bug si va rog sa il rezolvati.

Nerezolvarea acestei probleme ar insemna ca registrul de casa sa se faca de mana, in afara sistemului informatic, situatie cu care nu pot sa fiu de acord.

Va multumesc.

Cu stima,

Dragos Coticiu

• Dor

Administrator
    8 aprilie 2021 la 16:52

Buna ziua,

In registrul de casa, exista doua niveluri de validare legate de data documentelor.

Permisiunea de adaugare de documente cu data retroactiva este restrictionata implicit.

Limitarea poate fi ridicata pe baza de profil de utilizator sau/si global.

Aceasta limitare nu a existat in versiunile mai vechi de programe si a fost introdusa pentru a preveni “abuzuri” cu registrul de casa din partea persoanelor rau intentionate.

Pentru utilizatorul dvs. colegii mei din suport vor actualiza profilul de utilizator pentru a va permite introducerea de documente retroactive asa cum procedati inainte.

• Dragos-C

Membru
    9 aprilie 2021 la 10:09

Buna ziua,

Multumesc frumos pentru explicatii, acum am inteles logica 🙂

Ma bucur ca s-a rezolvat si apreciez implicarea dvs.

Cu respect,

Dragos

Conectați-vă pentru a răspunde.

Postare Originală
0 din 0 postări June 2018
Acum