Flux Noutăți & Rsaquo; Forumuri & Rsaquo; Bug Reports – Raportare probleme software & Rsaquo; Probema la listare comanda aprovizionare

• Probema la listare comanda aprovizionare

• Arismat.ro

Membru
    3 decembrie 2021 la 1:54

De curand am efectuat upgrade la ultima versiune 18 de la o versiune foarte veche 16. Am desoperit ca la tiparirea comenzilor de aprovizionare nu se mai tine cont de optiunile de tiparire. De ex: nu vreau sa listeze stoc, sau viteza de vanzare etc. Am atasat si screenshot cu acest mic bug. Sper sa rezolvati cat mai repede sa putem imprima comenzile din nou direct din program. In acest moment folosim exportul in excel pe care il “cosmetizam” asa cum dorim.

• Dor

Administrator
    3 decembrie 2021 la 15:17

Aveti dreptate.

Insa raportul Comanda Aprovizionare a fost “scos in afara” programului principal putand fi acum customizat de dvs.

Layoutul sau se gaseste in fisierul: c:\Program Files\SmartCash\Rapoarte\SupplyOrder1.Report

Daca deschideti acest layout puteti sa puneti pe visible =false coloanele care nu va trebuiesc, sau chiar sa interveniti pe layout cum va place.

Totusi vom furniza in versiunea urmatoare si un sablon care sa fie “aware” de setarile din program.

• Dor

Administrator
    6 decembrie 2021 la 16:26

Am rezolvat problema semnalata si am publicat un quick update fix odata cu versiunea 18.0.11.185.

Efectuati upgrade la aceasta versiune si programul va functiona corect si folosind selectia campurilor din interfata de print.

O zi excelenta.

Afișare 1 din 3 răspunsuri

Postare Originală
0 din 0 postări Iunie 2018
Acum